Prostat kanseri nedir?

Prostat kanseri nedir?Prostat kanseri nedir? Sorusu bu rahatsızlığa yakalanan insanların sıklıkla dile getirdiği bir durumdur. Prostat kanseri nedir? Sorusu hakkında en net biliyi teşhisi koyan doktor verecektir. Tüm kanser türlerinde olduğu gibi prostat kanserinde de erken teşhis oldukça nemlidir. Erken teşhis olmadığı takdirde prostat kanseri hayatı tehdit edebilir. Bu nedenle böyle bir durumdan şüphelenen insanların acilen üroloji uzmanına görülmeleri gerekmektedir.Prostat kanseri nedir? Sorusuna cevap vermek gerekirse şunlar söylenebilir. Prostat bölgesinde kötü huyların üremesi prostat kanserine neden olmaktadır. Diğer kanser türlerinde olduğu gibi genetik durum ve çevresel faktörler prostat kanserinin nedeni olabilmektedir.

Prostat büyümesi ile prostat kanseri kesinlikle karıştırılmamalıdır. Prostat büyümesi de kesinlikle prostat kanserine neden olmaz. Kişide ayı anda hem prostat büyümesi hem de prostat kanseri olabilir ama prostat kanserinin nedeni prostat büyümesi değildir.

Prostat kanseri tedavi edilmesi gereken bir durumdur. Prostat kanseri operasyonları artık robotik cerrahi sistemi ile de yapılmaktadır. Robotik cerrahi sistemi prostat ameliyatlarında birçok kolaylık sağlamaktadır. Kamera yardımı ile operasyon bölgesinin görüntüsü on küt büyütülmektedir. Böylece tümörler çok daha net temizlenebilmektedir. Bunun yanında aletlerin insen eline göre çok daha ergonomik olması ve yine aletlerin 540 derece dönüş açısına sahip olması başarı oranını bir hayli yükseltmektedir. Robotik cerrahi sistemi ile ameliyat olan hastalar çok daha erken ayağa kalkmaktadır. Bu sayede kemoterapi ve radyoterapi gibi tedavilere çok daha hızlı başlanmaktadır. Robotik cerrahi sistemi ile operasyonlar kapalı olarak yapılmaktadır.  Bu da hastaların daha az acı duymasına neden olmaktadır.

Robotik cerrahi sistemi ile üroloji alanında ameliyatlar Toru Hastanesi tarafından da gerçekleştirilmektedir. Prof Dr. Hasan Bire de Koru Hastanesi’nde görev almaktadır. Koru Hastanesi Robotik Cerrahi sistemini Ankara’ya getiren ilk özel hastanedir. Koru Hastanesi Ankara’da iki şubede hizmet vermektedir. Hasta memnuniyeti ise yüzde 99 dolaylılarındadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir