Prostat belirtileri nelerdir?

Prostat belirtileri nelerdir? Prostat belirtileri nelerdir? Prostat genç yaşlarda görülmez yaş ilerledikten sonra şikâyetlere neden olmaktadır. Prostata neyin neden olduğu kesin olarak bilinmemektedir. 40’lı yaşların ortalarından sonra prostatın iç bölümünde yer alan ve idrar yolunu saran bezler büyümeye başlamaktadır

Bu büyüme zamanla idrarın dışarı atılmasına engel oluşturur. Bu engel her zaman aynı biçimde olmayacağı gibi kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Bazı durumlarda idrarın akması azalacağı gibi tam olarak kesilme de söz konusu olabilir. Ek olarak idrarın boşaltılabilmesi amacıyla mesane başlangıçta çok daha güçlü ve hızlı olarak çalışmaya başlar ama bu çalışma bile zamanla yeterli olmaz ve mesane içerisinde idrar birikmeye başlar.  Mesane tam anlamıyla boşalamazsa enfeksiyon ve taş oluşumu riski de var demektir.

‘Prostat belirtileri nelerdir?’ aramasını yapan kişinin doktora görünmesinde fayda olacaktır.  ‘Prostat belirtileri nelerdir? Aramasında sonuçlar bir çok sitede belirtilmektedir ancak bu belirtiler başka rahatsızlıkların da bağlı oluşabilmektedir. Bu nedenle bir üroloji uzmanına gitmek önemlidir. ‘Prostat belirtileri nelerdir?’ sorusunun cevapları burada da belirtilmiştir ancak en doğru yol bir uzmana görünmektedir. Prostat büyümesi tedavisi kapalı olarak bir robotik cerrahi merkezi olan ve Ankara’da bulunan Koru Hastanesi’nde de yapılmaktadır. Prof. Dr. Hasan Biri de üroloji alanındaki deneyimini Koru Hastanesi bünyesinde hastalarına ulaştırmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir