Prostat ameliyatında açık ve kapalı ameliyat nedir?

Prostat ameliyatında açık ve kapalı ameliyat nedir? Prostat ameliyatında açık ve kapalı ameliyat nedir? Sorusu prostat büyümesi için operasyona girmek zorunda olan hastalar tarafından sorulmaktadır. Prostat ameliyatında açık ve kapalı ameliyat nedir? Sorusu için ise aşağıdaki bilgiler yeterli olacaktır.Açık ameliyat gerçekleştirilirken hastanın göbek altından 10 – 13 santim arasında bir kesi açılarak operasyon buradan gerçekleştirilmektedir. Açılan kesiden mesane ve prostat bölgesine ulaşım sağlanmaktadır. Prostat kapsülü olduğu yerde bırakılmaktadır. Yolun tıkanmasına neden olan dokular parmakların yardımıyla bulunduğu yerden çıkarılmaktadır. Son olarak da prostat ameliyatlarından sonra gerekli olan sonda takılarak cerrahi işlem tamamlanmaktadır. Sonda ise yaklaşım olarak bir hafta kalmaktadır.

Plazma kinetik adı verilen yöntemle ameliyat kapalı olara geliştirildiği takdirde ise kesi açılmadan operasyon bölgesine penisten girilerek ulaşılmaktadır. Kamera aracılığıyla görüntü dışarı alınmakta ve operasyon bu görüntü eşliğinde yapılmaktadır. Prostat daha sonra parçalar biçiminde kesilmekte ve aynı yoldan dışarı alınmaktadır. Plazma kinetik yöntemi açık ameliyatlara oranla fazlaca avantaj sağlamaktadır ki bunlardan birisi sondanın açık ameliyata göre çok daha erken çıkarılmasıdır. Açık ameliyatta hasta hastaneden daha uzun sürede taburcu olurken kapalı ameliyatta daha erken taburcu olunmaktadır.

Prostat ameliyatında açık ve kapalı ameliyat nedir? Sorusuna cevap olarak lazerle gerçekleştirilen operasyonları da söylemek gerekir. Prostat ameliyatları lazer sistemi ile de kapalı bir biçimde yapılmaktadır. Prostat lazerle buharlaştırılarak tedavi edilebilmektedir.

Plazma kinetik yöntemi Koru Hastanesi tarafından da uygulanmaktadır. Koru Hastanesi aynı zamanda bir robotik cerrahi merkezidir. Robotik cerrahi ile birçok ameliyat büyük bir başarı ile yapılmaktadır. Ameliyatlar üstün teknoloji ile uzman kadro tarafından yapılmaktadır.  Prof. Dr. Hasan Biri de Koru Hastanesi içerisinde görev almaktadır. Koru hastanesi Anakara’da iki şubede hastalarına hizmet vermektedir. Koru Hastanesi hasta memnuniyete açısından yüzde 99’luk oranlara yaklaşan ender hastaneler arasına girmiştir.

Koru Hastaneleri iletişim bilgileri şu biçimdedir;

Balgat: Oğuzlar Mahallesi 1375. Sok. Su Apt. No:6/11 Balgat Ankara Tel: +90 (312) 438 83 83

Sincan: Akşemsettin Mah. Huzur Sok. No: 1 Sincan +90 (312) 268 53 53

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir